Hiina-USA kaubandusläbirääkimised on peatunud ja räägitud sõda väljaspool staadioni ei ole peatunud.

- Jun 15, 2019-

2. juunil korraldas Hiina pressikonverentsi ja tegi valge raamatu, milles süüdistati Ameerika Ühendriike „kolm korda läbirääkimistel”. Pressikonverentsil ütles Wang Fuwen, Hiina kaubandusministeeriumi asekantsler ja rahvusvaheliste kaubandusläbirääkimiste asepresident, et praegune USA kaubandusbilansi puudujääk Hiinaga on vaid üle 150 miljardi USA dollari. See ei ole nn rohkem kui 410 miljardit USA dollarit. USA on kaubavahetuse puudujääki Hiinaga liialdanud.


Ameerika Ühendriigid vastasid järgmisel päeval ja ei kinnitanud oma raamatupidamisandmeid. USA kaubandusbilansi puudujääk Hiinaga 2018. aastal oli peaaegu 420 miljardit dollarit, põhjustades tohutut kahju Ameerika töötajatele, põllumajandustootjatele, põllumajandustootjatele ja ettevõtjatele.


Rääkides 150 miljardist dollarist, mis tähendab 420 miljardit dollarit, on erinevus 270 miljardit dollarit. Seda arvu ei tohiks alahinnata. See on suurem kui Ameerika Ühendriikide ja Jaapani vaheline kaubandus (218 miljardit dollarit). 2018. aastal on Soome rahvamajanduse kogutoodang (SKP) ligikaudu 270 miljardit dollarit.


Erinevus peegeldab kahe riigi vahelisi erinevusi. Mis on selle erinevuse põhjus?